Kamu İhale BülteniKamu İhale Bülteni
Müşteri Hizmetleri  (0322)  4572346  4572393
.:: Türkiye Geneli Tüm İhaleleri Online İzleme Sistemi ::.
20 Kasım 2017
Pazartesi

  Site
  İçerik
  Abonelik
  Kayıt Yenileme
  Güvenlik
Sitemizde hassas data transferi güvenli bağlantı (SSL - HTTPS) üzerinden gerçekleşmekte ve
kart sahiplerine ekstra koruma sağlayan 3D Secure güvenlik protokolleri uygulanmaktadır.
VisaVisa Electron
MasterCardMasterCard Maestro
Verified by VisaMasterCard SecureCode
SSL Secured Site
İrtibat Telefonlarımız(0322) 4572346
(0322) 4572393
Faks (0322) 4579211
Sık Sorulan Sorular
Sıkça sorulan sorular ve cevapları için tıklayınız.

Site Yardımı
Sisteme giriş (Login) hakkında yardım almak için tıklayınız.

Kredi Kartı Güvenliği
Kredi kartı güvenliği hakkında bilgi ve öneriler için tıklayınız.

Ücretsiz İhale Postası
Abonelerimizin tercih ettikleri kategorilerdeki yeni ihaleleri
HERGÜN ve ÜCRETSİZ
olarak e-posta adreslerine gönderiyoruz. Eğer bu hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız, lütfen irtibat kurarak ilgilendiğiniz kategorileri bize bildiriniz.

Aktif Bilgisayar Kamu İhale Bülteni®Com
Bir Aktif Bilgisayar
Hizmetidir.


 Kredi Kartı Sahipleri İçin Güvenlik Önerileri
    Geri Git    Aşağı Git
  • SSL güvenliği sunmayan bir sayfada kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi yazmayınız. Online ticareti ciddi olarak yapan bir firma zaten sizden SSL güvenliği sunmadan bu bilgileri istemeyecektir. Ancak, güvenlikten habersiz ve internette tecrübesiz bazı firmalar kredi kartı bilgilerinizi güvenli olmayan bir sayfa aracılığıyla sizden talep ederek kredi kartınızı risk altına sokabilmektedirler. Kötü niyet olmasa bile, güvenlik açısından bu durum son derece sakıncalıdır.

  • Bir web sitesinin sunucusunda uygun koşullar sağlanmışsa, gerekli yazılımlar yüklenmişse, yeterli tedbirler alınmışsa ve SSL güvenlikli bağlantı sağlanıyorsa, o web sitesinden kredi kartıyla güvenle alışveriş yapılabilir. Bankalar SanalPOS sistemi kurmak isteyen firmayı ve firmanın web sitesini dikkatle incelemekte, yetersiz veya riskli olduğunu düşündükleri firmalara SanalPOS hizmeti vermemektedirler.

  • Alışveriş yaptığınız sayfanın güvenilir olduğunu anlamanın en kesin yolu, kredi kartınızla ilgili bilgileri gireceğiniz sayfanın internet adresindeki "http"nin "https"ye dönüşmesidir. Bu dönüşüm o anda bulunduğunuz sayfanın SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik protokolünü kullandığını (Web sitesinin bulunduğu sunucuya SSL güvenlik sertifikasının yüklenmiş olduğunu) gösterir. Kredi kartı bilgilerinizi yazacağınız sayfanın adres çubuğuna bakın ve adresin "https://" ile başlıyor olduğundan emin olun.

  • Web tarayıcı penceresinin en altındaki durum çubuğunda veya en üstteki adres çubuğunun yan tarafında, diğer normal sayfalardayken görünmeyen sarı bir kilit simgesi belirmesi gerekir. Bu simgeyi tıkladığınızda açılan pencerede, o anda bulunduğunuz web sitesinin adresi yazıyor olmalıdır. Altındaki satırda sertifikayı veren kurum belirtilir. En alt bölümde ise sertifikanın hangi tarihler arasında geçerli olduğu belirtilmektedir. Sertifikada belirtilen adres bulunduğunuz sitenin adresi ise ve sertifika süresi dolmamış ise bu sertifika geçerli bir sertifikadır, bilgilerinizi güvenle girebilirsiniz.

  • Mozilla Firefox tarayıcılarda kilit simgesi ve sertifika farklı görünür. Kilit simgesini tıkladığınızda sayfa hakkında bilgi veren tarayıcı kutusunun Security (Güvenlik) bölümü açılır ve sitenin güvenli iletişimi sağladığını onaylar. Buradaki View (Göster) düğmesine tıkladığınızda sertifikayı görmeniz ve detayları incelemeniz mümkündür.

  • Güvenilir ve isim sahibi sitelerden yaptığınız alışverişlerinizde güvenlik açısından bir problem çıkması ihtimali çok düşüktür, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ancak, tanımadığınız veya güvenliğinden emin olmadığınız bir siteden alışveriş yapmanız gerekiyorsa limiti düşük bir kredi kartı kullanınız.

  • Satın aldığınız bir ürün veya hizmetle ilgili olarak, ürün teslim tarihi, ilave ücretler, garanti ve iade koşulları, hizmet sözleşmesi gibi detaylara dikkat ediniz.

  • Satın alma işleminizin bittiğini belirten mesajı yazıcıdan çıkartarak saklayınız. Kredi kartı ekstrelerinizi dikkatle inceleyiniz, şüphe duyduğunuz bir harcamayı bankanıza bildiriniz ve takip ediniz.

  • Satın alma işlemlerini kontrolünüz altındaki güvenli ortamlarda bulunan, güncel bir internet güvenlik programıyla korunan, işletim sistemi ve tarayıcı sürümleri güncel tutulan bir bilgisayardan gerçekleştiriniz. Aksi taktirde bilgisayarınıza girecek truva atı türü zararlı programlar aracılığı ile kart bilgileriniz ele geçirilebilir ve bilginiz dışında kullanılabilir.
    Geri Git    Yukarı Git

 Abone Girişi
Kullanıcı Adı

Şifre


İhale Takvimi
İhale Takvimimiz ile önümüzdeki tarihlerde yapılacak ihale adetlerini takip edebilirsiniz.
Takvimi görüntülemek için tıklayınız.
  7 Günlük Takvim
15 Günlük Takvim
30 Günlük Takvim
60 Günlük Takvim

Son Eklenen İhaleler
Bugün Eklenenler
Dün+Bugün Eklenenler
Son 3 Gün Eklenenler
Son 4 Gün Eklenenler
Son 5 Gün Eklenenler
Son 6 Gün Eklenenler
Son 7 Gün Eklenenler
Son 8 Gün Eklenenler
Son 9 Gün Eklenenler
Son 10 Gün Eklenenler

Şehir İhaleleri
Şehirlere göre ihale listelerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Sektörel İhaleler
İş kollarına göre ihale listelerini buradan görüntüleyebilirsiniz.


© 2006 ~ 2017  Kamu İhale Bülteni®
Çınarlı Mah. 61023 Sok. Beste Apt. No:5/9 01120 Seyhan, Adana, Türkiye
TELİF HAKLARI ve YASAL UYARI: Bu sitedeki logo, metinler, grafikler, tasarım kodları, içerikler vs. tüm unsurlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca telif hakları kapsamındadır.
Bu sitedeki herhangi bir içeriği, yazılı veya görsel öğeyi veya tasarım kodunu site sahibinin yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen kopyalamak anılan yasanın ilgili maddelerine göre suç teşkil eder.
Yasaları bilmemek cezaya engel değildir. Yasayı bilerek/bilmeyerek ihlal edip kopyalama yapmış/yapacak olanlar hakkında yasal takip başlatılacaktır.
PRG: Fikret Akpınar   SRV: 20.11.2017 13:22:34   TR: 20.11.2017 16:22:34  GEN: 0.013 sec.